Polski   Rosyjski   Angielski
facebook

FAQ

TEXTUS ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA


Jaki jest czas trwania kursu?

TEXTUS: Maksymalny czas trwania pojedynczego kursu to 4 miesiące. Natomiast inną kwestią jest intensywność nauki. Sam wybierasz ile dni i godzin jesteś w stanie poświęcić w tygodniu na naukę. Przykładowo kupując pakiet 16 godzin, uczysz się średnio 1 godzinę w tygodniu, 36 lekcji rozłożonych na 4 miesiące to 2 i pół godziny tygodniowo. Niewątpliwą przewagą takich rozmów nad kursami „w realu” jest nauka one-to-one, czyli 100 % uwagi skupia się na Tobie. To oznacza zwiększoną efektywność i szybsze efekty.

Czego będę się uczyć i czy mogę wybrać tematy zajęć?

TEXTUS: Zajęcia prowadzone przez naszych Lektorów przypominają tradycyjne lekcje. Program jest dopasowany do Twoich potrzeb, umiejętności oraz oczekiwań. Wspólnie z lektorem określicie cel nauki, a Lektor ustali właściwy plan nauki. Lektor będzie moderował każdą z lekcji, nie musisz się więc martwić, że nie będziecie mieć o czym rozmawiać. W naszych kursach nie chodzi o to, żeby „przerobić materiał”, chodzi o dopracowanie umiejętności, które chcesz poprawić.

Czego potrzebuję do nauki języków online?

TEXTUS: Do uczestnictwa w kursie potrzebujesz jedynie: słuchawki oraz mikrofon , łącza internetowego umożliwiającego swobodną komunikację przez Skype (o szybkości pobierania/wysyłania nie mniejszej niż 1,5 Mb/s). Oprócz tego przyda się  jeszcze pozytywne nastawienie oraz otwartość na dyskusje na różne tematy.

Czy do nauki przez Skype muszę mieć kamerkę internetową?

TEXTUS: Nie, kamerka nie jest konieczna. Sam wybierasz, czy chcesz widzieć i być widziany przez lektora. Rezygnacja z kamerki sprzyja poprawie rozumienia ze słuchu, co z kolei wpływa na rozwój Twojej wymowy. Podobnie jest w przypadku rozmowy przez telefon – nie masz możliwości wspomagać się językiem ciała. Twój rozmówca zrozumie Cię tylko wtedy, kiedy będziesz mówić poprawnie.

Czy otrzymam jakieś materiały do nauki?

TEXTUS: Oczywiście. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kursów, Lektorzy prowadzą zajęcia w oparciu o podręczniki i programy autorskie. Korzystasz z nich podczas lekcji oraz kiedy odrabiasz zadanie domowe. Lektorzy dbają o różnorodność materiałów, regularnie na swoją pocztę będziesz otrzymywać teksty, testy oraz nagrania. Podczas zajęć będziecie korzystać z tzw. Wirtualnej tablicy – to taki wspólny pulpit, na którym będziecie mogli pracować jednocześnie.

W jaki sposób mam dopasować Lektora?

TEXTUS: Nie musisz się o to martwić. To my wybierzemy odpowiedniego  dla Ciebie Lektora. Po opłaceniu wybranego przez Ciebie kursu językowego, na podstawie w wypełnionego przez Ciebie Formularza, uwzględniając Twój poziom językowy, zostanie do Ciebie dopasowany Lektor.  Nie masz jednak wpływu na płeć lektora – zależy nam, żebyś potrafił/a rozmawiać z każdym.

Dlaczego łatwiej mi słuchać, niż mówić?

TEXTUS: To bardzo dobre pytanie. Umiejętność zrozumienia niestety często nie idzie w parze z umiejętnością porozumiewania się. Powodem tego są nawyki, jakie wynosimy z tradycyjnych, grupowych kursów językowych czy szkoły. Podczas takich zajęć trwających przykładowo 90 minut i 10 osobowej grupie, Lektor jest w stanie poświęcić Ci średnio zaledwie…9 minut! Sam widzisz, że to zdecydowanie za mało, żeby trwale przełamać barierę językową, którą deklaruje tak wiele osób.

Czy mogę odwołać/przenieść zaplanowaną lekcję?

TEXTUS: Tak. Musisz tylko najpóźniej 24h przed godziną rozpoczęcia zaplanowanych zajęć wysłać do swojego Lektora taką informację drogą mailową. Pamiętaj, że jeśli odwołasz zajęcia w tym samym dniu, lekcja przepada. Bierzemy natomiast pod uwagę, że możesz się spóźnić.  Lektor ma obowiązek czekać na Ciebie przez 15 minut. Po upływie tego czasu lekcję będziemy traktować jako odbytą.

Czy podpisuję umowę?

TEXTUS: Nie. Za kursy płacisz z góry, dlatego nie ma potrzeby zawierania pisemnej umowy. Nasza umowa staje się wiążąca po potwierdzeniu zamówienia w wysłanym po zakupie linku. Wtedy automatycznie przyjmujemy zamówienie Twojego Kursu językowego do realizacji.

Czy mogę otrzymać fakturę/rachunek?

TEXTUS: W chwili obecnej wystawiamy tylko rachunki. Gdy tylko otrzymamy płatność za lekcję, na podany przez Ciebie adres mailowy otrzymasz skan rachunku. A w najbliższym dniu roboczym rachunek wyślemy pocztą na Twój adres, wskazany w formularzu zamówienia.

zapisz się na kurs >>

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » Zamknij